در روز پنجشنبه 23 شهریور 1391 استاد در «شبستر» به زیارت مزار شیخ محمود شبستری نائل شدند. در معیت دوستان فاتحه‌ای خواندند و چند نسخه از کتاب «گلشن راز» که تصحیح و چاپ کرده‌اند، به تولیت مزار اهدا نمودند. لازم به ذکر است که مزار شیخ محمود شبستری به شکلی زیبا و شایسته پس از سال‌های سال، بازسازی شده بود.

دکتر حسین محمدزاده صدیق

بعد از آن در روز جمعه 24 شهریور 1391 دکتر صدیق راهی «عجب شیر» شدند. در این شهر از سوی میزبانان که مسئولان شورای شهر عجب‌شیر و شاعران و معاریف شهر بودند، از محلی معروف به مزارگاه شیخ ولی، دیدار کردند. اهالی به این محل، «شیخ ولی‌لر» می‌گویند. با توجه به این که شیخ ولی شئرازی- که گلشن راز شیخ محمود شبستری را به زبان ترکی، منظوم ساخته است- در شئراز (یا شیراز) در نزدیکی عجب‌شیر تولد یافته و در همان جا دفن شده است، استاد گفتند:«تا اسناد متقن و قابل استناد به دست نیاید، نمی‌توانیم این محل را به عنوان محل دفن شیخ ولی حساب کنیم. اما می‌توانید در همین محل بنای یاد بود و یادمانی به نام شیخ ولی شئرازی برپا دارید.»

در انتها میزبانان، استاد را برای دیدن کتیبه‌ای «اورارتویی» به سوی کوهی سنگی در اطراف شهر عجب‌شیر بردند. برای استفاده‌ی عموم، دو کتاب «گلشن راز شبستری» و «گلشن راز شیخ ولی شئرازی» به تصحیح دکتر حسین محمدزاده صدیق را در بخش دانلود قرار داده‌ایم.

تصاویر مربوط به مزار شیخ محمود شبستری

دکتر حسین محمدزاده صدیق بر مزار شیخ محمود شبستری

دکتر حسین محمدزاده صدیق بر مزار شیخ محمود شبستری

استاد دکتر حسین محمدزاده صدیق بر مزار شیخ محمود شبستری

دکتر حسین محمدزاده صدیق در عجب شیر

دکتر حسین محمدزاده صدیق در شهر عجب شیر

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید