در اين نظرسنجي دو كتاب «ديوان اشعار تركي سيد عمادالدين نسيمي»‌ و «قارا مجموعه» كه توسط استاد تدوين شده‌ است، جزو كتاب‌هاي منتخب قرار گرفت. گزارش اين خبر كه توسط آقاي دكتر مرتضي مجدفر - مدرس دانشگاه و روزنامه‌نگار- به دست ما رسيده است به شرح زير است:

با یاد ادیب معروف « هلال ناصری »

برگزیدگان جشنواره پنج سالانه‌ی کتاب‌های برگزیده‌ی حوزه‌ی فرهنگ و هنر آذربایجانی معرفی شدند.

جشنواره‌ و جايزه‌ي ادبي «كيتابلار كيتابي» كه به كتاب‌ها و آثار برگزيده‌ي حوزه‌ي فرهنگ و ادبيات آذربايجاني در پنج سال اخير (1382 تا 1387) اختصاص داشت با معرفي برگزيدگان در رشته‌هاي گوناگون خاتمه يافت.

به گزارش خبرنگار ما، در اين جايزه‌ي ادبي كه به همت گروه‌هايي از انديشمندان، نويسندگان، شاعران و علاقه‌مندان فرهنگ و ادبيات آذربايجاني و نيز چندين نشريه‌ي دانشجويي (ياشماق، گونش و بيرليك) و مؤسسه‌ي انتشاراتي و از چند ماه پيش آغاز شده بود، علاقه‌مندان از طريق سايت جشنواره و نيز با مراجعه‌ي حضوري برگزاركنندگان به برخي از استادان و صاحب‌نظران، آثار برتر خود را در رشته‌هاي گوناگون انتخاب كردند.

در اين جشنواره، كتاب «ديوان سيد عمادالدين نسيمي» با مقدمه‌، تصحيح و تحشيه از استاد دكتر صديق، در بخش «ادبيات كلاسيك» (تصحيح و آماده سازي) رتبه‌ي اول را كسب كرد. رتبه‌ي دوم و سوم به ترتيب اختصاص به كتاب‌هاي «ديوان ختايي» (رسول اسماعيل‌زاده) و «ديوان معجز شبستري» (حسين ميشوولو) دارد.

همچنين كميته‌ي برگزار كننده، كتاب «قارا مجموعه» اثر شيخ صفي الدين با مقدمه و تدوين استاد را با فاصله‌ي اندكي از برگزيدگان، به همراه كتاب «قيل قميش» (فرهود مشروطه‌چي) و «كوه‌هاي آذربايجان» (صمد چايلي) به عنوان برگزيده‌ي بخش «پژوهش» انتخاب كردند.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر از نام ديگر برگزيدگان مي‌توانيد به آدرس kitabsech.blogfa.com مراجعه كنيد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید