در فروردين ماه 1387 (26، 27، 28/1/1387) استاد براي شركت در كنگره‌ي بين‌المللي «شناخت باتمان و اقليم آن» توسط دانشگاه دياربكر تركيه به اين شهر (باتمان) دعوت شدند. مقاله‌ي استاد در اين كنگره با نام «ورود آق قويونلوها به آناطولي» ارائه شد. در طي سه روز اقامت ايشان در باتمان، استاد مورد استقبال و محبت هرچه بيشتر اساتيد و پژوهشگران كشور تركيه قرار گرفت. آنان كه با نام استاد در تركيه آشنا بودند با ديدن استاد بيش از پيش شيفته‌ي علم و خصايل اخلاقي ايشان شدند.

 


 


در روز جمعه 27/2/1387 از استاد، توسط اداره‌ي كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گلستان جهت شركت در «دومين كنگره‌ي بين المللي تبيين انديشه‌هاي مختومقلي فراغي» دعوت شد. در روز شنبه 28/2/1387 استاد سخنراني‌شان را با عنوان « اوزان شعري در ديوان مختومقلي فراغي با نگاهی به پیشینه‌ی باستانی زبان ترکمنی » ايراد فرمودند كه مورد استقبال تني چند از محققان و مقامات استاني قرار گرفت. و به عنوان مقاله‌ي برگزيده، به ايشان لوح يادبودي اعطا شد. در طي دو روز اقامت استاد در شهر گرگان، علاقه‌مندان و ارادتمندان تركمن با شور و گرماي هميشگي مهر و عطوفت خود را نثار ايشان كردند و از هيچ خدمتي به ايشان فروگزار نكردند. 
متن كامل اين سخنراني در قسمت مربوط به كنگره‌ها قرار دارد كه علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به آن، استفاده‌ي لازم را ببرند.


 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید